Учешће у пројектима

 Школа за 21. век

6-1 Сагледавање теме из различитих углова
https://www.youtube.com/watch?v=UK29AKmHCTQ&list=UUrZMA8F4Mia00tKmZhNopLg&index=22

Kоординатор за Дан школе 2017.године под слоганом 

Наша школа вреди за две – сви за једног један за све“ 
https://www.vuk-crvenka.com/?p=7015

Свечаном приредбом  под називом „Моја школа вреди за две , сви за једног –један за све„   која је одржана 08.11.2016. године, у 11.00 часова за ученике нижих разреда а затим у 12.15. часова за ученике виших разреда,  обележили смо Дан школе.
Координатори тима за организацију  приредбе  су  били наставник енглеског језика Љиљана Косовић и наставник разредне наставе Маријана Кљајић ,  уз учешће наставника – сарадника.         Водитељи програма били су: Милијана Калуђеровић (6.разред) и Игор Ријавец, (4.разред) .       Представа је почела игроказом који су извели ученици нижих разреда а затим су наступили рецитатори: Гаја Бракус, која је говорила стихове песме „Имамо пасош„ (Д. Максимовић ) и Владица Кљајић са песмом „Псовке нежности„ (М.Антић ). Након тога, погледали смо  презентацију о ученицима који су својим изузетним  успесима допринели да наша школа стекне углед који данас има. Ученице 8. разреда, Душица Трбовић и Тина Ђаковић направиле су кратак “филмић„о школи који смо такође имали прилику да погледамо. “Добро мисли ради и говори„ су речи пеме коју је отпевао школски хор а потом су наступиле „Краљице плеса„ – чланице ритмичке секције. При крају приредбе прочитани су  резултати ликовног и литерарног конкурса. Радови ученика красили су хол Дома културе као и ходнике обе школске зграде.

Treća konferencija mreže škola bez nasilja


Beograd, 28. novembar 2011 – Na Trećoj konferenciji Mreže škola bez nasilja, Ministarstvo prosvete i nauke i UNICEF, uručili su plakete direktorima 44 škole koje su ove godine uspešno razvile sve komponente prevencije nasilja u školskom okruženju, čime su se pridružile rastućoj mreži škola, formiranoj 2009. godine. Konferencija je okupila i svih 145 škola koje su do sada uspešno realizovale program „Škola bez nasilja – ka sigurnom i podsticajnom okruženju za decu“, što je bila prilika da međusobno razmene svoja iskustva i primere dobre prakse.
Cilj konferencije Mreže škola bez nasilja je da se ojačaju kapaciteti škola za upravljanje prevencijom nasilja i da se podrže škole da se kroz međusobno povezivanje osnaže da budu lideri u promociji kulture nenasilja u lokalnoj zajednici.
„Odnositi se prema deci sa punim poštovanjem njihovog dostojanstva i fizičkog integriteta je najbolji i, iskreno, jedini način da im se pomogne da odrastu u odgovorne, brižne odrasle osobe, i da se stvori mirnije i tolerantnije društvo“, rekla je zamenice direktorke kancelarije UNICEF-a za Srbiju, Lesli Miler, u uvodnom izlaganju i dodala: “Svaka pojedinačna škola bez nasilja, svako od prisutnih danas u ovoj sali je deo te neophodne promene, a njihova individualna posvećenost i odlučnost su kritični faktori za obezbeđivanje da svako dete bude sigurno i zaštićeno”.
Učesnici i gosti konferencije imali su priliku da prisustvuju prezentaciji istraživanja obezbednosti dece u školskom okruženju i promenama koje donosi program „Škola bez nasilja“ i predavanjima na temu prevencije nasilja u školi pomoću vrednosti, pravila i restitucije. Takođe je održano i nekoliko radionica o radu sa decom u riziku od nasilja, kao i predstavljanje primera dobre prakse škola i iskustava njihovog umrežavanja.
Kao predstavnici škole ,,Vuk Karadzić,, na svečanoj dodeli sertifikata bile su učiteljica Marijana Kljajić i nastavnica engleskog jezika Liljana Kosović, obe aktivni članovi školskog tima za zaštitu i bezbednost učenika i obučeni članovi tima za Forum teatar.
Izuzetno zadovljne radom u radionicama i samim činom svečane dodele sertifikata kojoj je prisustvovala i naša mentorka iz Školske uprave Sombor Ksenija Liščević kao i načelnik Škoske uprave Sombor Borisav Staničkov, donele su svojoj školi ovu značajnu plaketu koja krasi sam ulaz u školsku zgradu i koja znači: da su nastavnici i pomoćno osoblje obučeni za rad na prevenciji nasilja i da su edukovani za drugačiji rad sa decom. 
НАЦИОНАЛНА ОЗНАКА КВАЛИТЕТА ЗА ЕТВИНИНГ ПРОЈЕКАТ

Дана 9. Августа 2022. наставница Љиљана Косовић добила је националну ознаку квалитета за еТвининг пројекат An Andventurous Journey to English. Национална организација за подршку образложио је награду следећим речима:

Пројекат је саставни део наставног програма ваннаставне наставе енглеског језика. Наставник посебно добро и ефикасно интегрише употребу веб алата, интеркултурално учење, уметност, биологију у часове енглеског језика. Фокус активности пројекта је на развоју вештина писања и говора. За креирање и представљање исхода пројекта коришћен је низ добро одабраних веб алата као што су е-часопис, бројне евалуационе анкете, дигитална прича о фестивалима. Евалуација задовољства родитеља учешћем њихове деце у пројекту, изузетно је добар пример добре праксе у реализацији еТвиннинг пројекта.